Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to ka_GE translation catalogue (66 entries)

en: %1$s on %2$s
ka_GE: %1$s კომენტარი %2$s ჩანაწერზე

en: %s ago
ka_GE: %s-ის წინ

en: %s from now
ka_GE: %s გამოქვეყნებამდე

en: (no title)
ka_GE: (უსათაურო)

en: ... like this one, which is right aligned.
ka_GE: ... ისივე როგორც ეს, რომელიც გასწორებულია მარჯვენა კიდეზე.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
ka_GE: ერთი სურათი ათასი სიტყვის ნაცვლად

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
ka_GE: ბლოკების უდიდესი უპირატესობა იმაში მდგომარეობს, რომ თქვენ შეგიძლიათ ერთდოულად ჩაასწოროთ ისინი და ამავდროულად მართოთ შიგთავსი. იმის ნაცვლად, რომ შეცვალოთ ციტატების წყაროების, ან ღილაკის წარწერის ველები, თქვენ შეგიძლიათ პირდაპირ შეცვალოთ შიგთავსი. სცადეთ ჩაასწოროთ შემდეგი ციტატა:

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
ka_GE: ხელმისაწვდომობა მნიშვნელოვანია &mdash; არ დაგავიწყდეთ ატრიბუტი alt

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
ka_GE: და <em>სიები</em>, როგორც ესენი, რასაკვირველია :)

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
ka_GE: შესაძლებელია ნებისმიერი ბლოკის გასწორება. ჩაშენებული ბლოკი ასევე სწორდება და ნაგულისხმევად ადაპტიურია:

en: Archives
ka_GE: არქივები

en: Beautiful landscape
ka_GE: შესანიშნავი პეიზაჟი

en: Block
ka_GE: ბლოკი

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
ka_GE: ბლოკი შეიძლება იყოს ნებისმიერი. მაგალითად, შეგიძლიათ დაამატოთ ციტატა, როგორც თქვენი ტექსტის კომპოზიციის ნაწილი, ან შეგიძლიათ აჩვენოთ გიგანტური სტილიზებული ტექსტი. ეს ყველაფერი ხელმისაწვდომია პარამეტრებში.

en: Categories
ka_GE: კატეგორიები

en: Close
ka_GE: დახურვა

en: Code is Poetry
ka_GE: კოდი პოეზიაა

en: Demo
ka_GE: დემო

en: Documentation
ka_GE: დოკუმენტაცია

en: Edit
ka_GE: რედაქტირება

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
ka_GE: YouTube-ის ვიდეოები, ტვიტები, ან WordPress სტატიების ჩაშენებები.

en: Galleries
ka_GE: გალერეა

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
ka_GE: სცადეთ, WordPress-ს უკვე შეუძლია დაამატოთ თქვენს ჩანაწერებში ბლოკები, რომლებიც თქვენ არ იცოდით. აი მოკლე სია იმისა, თუ რისი ნახვა შეგიძლიათ ამჟამად:

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
ka_GE: ძირითადი ყურადღება ახალ რედაქტორში დათმობილი აქვს სურათების და მულტიმედიას დამუშავებას, მაქსიმალური სიფრთხილით. იმედს ვიტოვებთ, რომ გამონახავთ დროს სურათზე წარწერის გასაკეთებლად, ან სრულ ეკრანზე გადასვლაზე.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
ka_GE: სათაურები ასევე ცალკე ბლოკებია, რაც გეხმარებათ სტატიის შიგთავსის მოწესრიგებაში.

en: Help build Gutenberg
ka_GE: დაგვეხმარეთ შევქმნათ Gutenberg

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
ka_GE: თუ გააერთიანებთ <strong>შიგთავსისი მიხედვით</strong> და <strong>სრული სიგანის</strong> სწორებებს გალერეებთან, თქვენ შეძლებთ ფრიად მდიდარი მედია-მაკეტის შექმნას:

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
ka_GE: თუ გსურთ გაიგოთ მეტი, თუ როგორ შექმნათ დამატებითი ბლოკები, ან თუ გსურთ დაეხმაროთ პროექტს, გადადით <a href="%s">GitHub რეპოში</a>.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
ka_GE: თუ თქვენი თემა მხარს უჭერს „სრულ ეკრანზე“ რეჟიმს, თქვენ დაინახავთ ღილაკს „სრულ ეკრანზე“ ხელსაწყოთა ზოლზე. სცადეთ.

en: Images &amp; Videos
ka_GE: სურათები და ვიდეო

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
ka_GE: წარმოიდგინეთ, რომ ყველაფერი, რისი გაკეთებაც შეუძლია WordPress-ს, ხელმისაწვდომია სწრაფად და ერთიანი ადგილიდან. არ არის აუცილებელი HTML-ტეგების გაწერა, ან მალსახმობების რთული სინტაქსის დამახსოვრება, რომლებსაც დაინახავთ რედაქტორის სარკმელში. ღილაკი <code>(+)</code>, რომელსაც დაინახავთ რედაქტორში, საშუალებას მოგცემთ ნახოთ შიგთავსის ხელმისაწვდომი ბლოკები და დაამატოთ ისინი თქვენს სტატიაში. პლაგინებს და თემებს შეუძლიათ დაარეგისტრირონ საკუთარი ბლოკები.

en: Large
ka_GE: დიდი

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
ka_GE: შაბლონის, ღილაკების, სურათების, გამყოფების და ა.შ. ბლოკები.

en: Matt Mullenweg, 2017
ka_GE: მეთ მულენვეგი, 2017

en: Media Rich
ka_GE: მედია

en: Medium
ka_GE: საშუალო

en: No archives to show.
ka_GE: არ არის არქივი, რომ გაჩვენოთ.

en: No comments to show.
ka_GE: არ არის კომენტარი, რომ გაჩვენოთ.

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
ka_GE: მთისა და ზღვის წიგნი

en: Read more
ka_GE: დაწვრილებით

en: Select Category
ka_GE: კატეგორიის არჩევა

en: Select Day
ka_GE: აირჩიეთ დღე

en: Select Month
ka_GE: აირჩიეთ თვე

en: Select Post
ka_GE: აირჩიეთ ჩანაწერი

en: Select Week
ka_GE: აირჩიეთ კვირა

en: Select Year
ka_GE: აირჩიეთ წელი

en: Support
ka_GE: მხარდაჭერა

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
ka_GE: რასაკვირველია, სრულმაშტაბიანი სურათი შესაძლოა საკმაოდ დიდი იყოს. მაგრამ ხანდახან ეს ამათ ღირს.

en: Text &amp; Headings
ka_GE: ტექსტი და სათაურები

en: Thanks for testing Gutenberg!
ka_GE: გმადლობთ, რომ გამოსცადეთ Gutenberg!

en: The <em>Inserter</em> Tool
ka_GE: <em>ჩასმის</em> ხელსაწყო

en: The WordPress community
ka_GE: WordPress-ის გუნდი

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
ka_GE: ზემოთ მოცემულია გალერეა ორი სურათით. ეს ხერხი უფრო მარტივია ვიზუალურად სასიამოვნო მაკეტების შესაქმნელად. თქვენ ასევე შეგიძლიათ ადვილად გარდაქმნათ გალერეა ცალკეულ სურათად, ბლოკის გადამრთველის საშუალებით.

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
ka_GE: რედაქტორი ცდილობს გაგაცნოთ სტატიებისა და გვერდების შექმნის ახალი გამოცდილება, რაც საშუალებას მოგცემთ შექმნათ მდიდარი სტატიები ბლოკების საშუალებით — ახლანდელი მალსახმობების, html, ან კოდის ჩასმის სხვადასხვანაირი მაქინაციების მაგივრად.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
ka_GE: ახალი რედაქტორის მიზანია — გახადოს შიგთავსის დამატება WordPress-ში მარტივი და სასიამოვნო. ეს ჩანაწერი შედგება <em>შიგთავსის ფრაგმენტებისგან</em>, რაც ძალიან ჰგავს LEGO-ს აგურებს, რომლებიც შეგიძლიათ რაგინდარად გამოიყენოთ. გადაადგილეთ მაუსის მიმთითებელი და თქვენ შეამჩნევთ, რომ სხვადასხვა ბლოკები აინთება კონტურებით და ისრებით. დააჭირეთ ისრებზე, რათა სწრაფად გადაადგილოთ ბლოკები და ნუ იფიქრებთ იმაზე, რომ შესაძლოა დაკარგოთ შიგთავსი კოპირებისა და ჩასმის პროცესში.

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
ka_GE: ინფორმაცია ციტატის წყაროს შესახებ წარმოადგენს ცალკეულ ტექსტურ ველს, რომელიც სურათის წარწერის მსგავსია. ამიტომ ციტატის სტრუქტურა უცვლელია, მაშინაც კი, როდესაც ირჩევთ, ცვლით, ან შლით წყაროს. წყაროს ხელახლა დამატება ნებისმიერ დროს შეიძლება.

en: Title
ka_GE: სათაური

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
ka_GE: შეეცადეთ აირჩიოთ, წაშალოთ, ან ჩაასწოროთ სათაური. ახლა აღარ მოგიწევთ სიფრთხილე სურათის, ან სხვა ტექსტის არჩევისას, რათა არ დაუშვათ შეცდომა.

en: Visual Editing
ka_GE: ვიზუალური ჩასწორება

en: Welcome to the Gutenberg Editor
ka_GE: მოგესალმებით Gutenberg-ის რედაქტორში

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
ka_GE: ის, რასაც ახლა კითხულობთ, წარმოადგენს <strong>აბზაცს</strong>. ის ყველაზე მთავარი ბლოკია. აბზაცს აქვს მართვის საკუთარი ელემენტები, რომელთა გადაადგილება თავისუფლად შეიძლება…

[ctx: Word count type. Do not translate!]
en: words
ka_GE: სიტყვები

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
ka_GE: შეგიძლიათ შექმნათ ნებისმიერი ბლოკი, სტატიკური, ან დინამიური, დეკორატიული, ან უბრალო. აი ციტირების ბლოკი:

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
ka_GE: შეგიძლიათ შეცვალოთ სვეტების რაოდენობა გალერეებში, გვერდითა ზოლში ბლოკების ინსპექტორში ცოციას გადაცოცებით.

[ctx: block title]
en: Classic
ka_GE: კლასიკური

[ctx: block title]
en: Embed
ka_GE: ჩაშენებული
