Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (349 entries)

en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
nb_NO[0]: %1$s kommentar<span class="screen-reader-text"> til %2$s</span>
nb_NO[1]: %1$s kommentarer<span class="screen-reader-text"> til %2$s</span>

en: %1$s on %2$s
nb_NO: %1$s til %2$s

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
nb_NO[0]: %1$s svar til %2$s
nb_NO[1]: %1$s svar til %2$s

en: %s Avatar
nb_NO: %s avatar

en: %s ago
nb_NO: %s siden

en: %s from now
nb_NO: %s fra nå av

en: %s response | %s responses
nb_NO[0]: %s kommentar
nb_NO[1]: %s kommentarer

en: %s submenu
nb_NO: %s undermeny

en: (Home link, opens in a new tab)
nb_NO: (Hjem-lenke, åpnes i ny fane)

en: (no title)
nb_NO: (ingen overskrift)

en: ... like this one, which is right aligned.
nb_NO: ... som denne, som er høyrejustert.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
nb_NO: Et bilde et verdt tusen ord

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
nb_NO: En stor fordel med blokker er at du kan redigere dem der de er plassert, og manipulere innholdet direkte. I stedet for å ha felter for å redigere ting som kilden til et sitat, eller teksten på en knapp, kan du endre innholdet direkte. Prøv å redigere følgende sitat:

en: A link to a post format
nb_NO: En lenke til et innleggsformat

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
nb_NO: Tilgjengelighet er viktig &mdash; ikke glem en alternativ tekst

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
nb_NO: En feil har oppstått, noe som trolig betyr at innmatingen er nede. Prøv igjen senere.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
nb_NO: Og <em>lister</em> som denne, selvfølgelig :)

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
nb_NO: Enhver blokk kan eventuelt ha disse justeringene. Innbyggingsblokken har dem også og er responsiv rett ut av boksen.

en: Archives
nb_NO: Arkiv

en: Available image dimensions.
nb_NO: Tilgjengelige bildestørrelser.

en: Available image sizes.
nb_NO: Tilgjengelige bildestørrelser.

en: Beautiful landscape
nb_NO: Vakkert landskap

en: Block
nb_NO: Blokk

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
nb_NO: Blokker kan kan være enhver ting du trenger. For eksempel kan du vile legge til dempede sitater som en del av oppbyggingen av din tekst eller du kan foretrekke å vise an diger stilisert sak. Alle disse alternativene er tilgjengelige ved innsetting.

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Close menu
nb_NO: Lukk meny

en: Code is Poetry
nb_NO: Kode er poesi

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Default size for images.
nb_NO: Standardstørrelse for bilder.

en: Disables custom colors.
nb_NO: Slår av tilpassede farger.

en: Disables custom font size.
nb_NO: Slår av tilpasset skriftstørrelse.

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit site
nb_NO: Rediger nettsted

en: Embed of %s.
nb_NO: Innbygging av %s

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
nb_NO: Innbygginger, som YouTube, tvitringer eller andre WordPress-innlegg.

en: Enables custom line height.
nb_NO: Slår på tilpasset linjehøyde.

en: Enables custom spacing.
nb_NO: Slår på tilpasset avstand.

en: Enables custom units.
nb_NO: Slår på tilpassede enheter.

en: Experimental settings
nb_NO: Innstillinger for eksperimenter

en: Experiments
nb_NO: Eksperimenter

en: Experiments Settings
nb_NO: Innstillinger for eksperimenter

en: Galleries
nb_NO: Gallerier

en: Global settings.
nb_NO: Globale innstillinger.

en: Global styles.
nb_NO: Globale stiler.

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
nb_NO: Prøv det ut. Du kan oppdage nye ting som WordPress kan sette inn i dine innlegg, ting du ikke visste om. Her er en kort oversikt over hva du for tiden kan finne der:

en: Gutenberg Team
nb_NO: Gutenberg-teamet

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> file for more information.
nb_NO: Gutenberg utviklermodus krever at noen filer blir bygget. Kjør <code>npm install</code> for å installere avhengigheter, <code>npm run build</code> for å bygge filene eller <code>npm run dev</code> for å bygge filene og følge med på endringer. Les <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md ">filen om å bidra</a> for å få mer informasjon.

en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
nb_NO: Gutenberg krever WordPress %s eller senere for å fungere ordentlig. Vennligst oppgrader WordPress før du aktiverer Gutenberg.

en: HTML title for the post, transformed for display.
nb_NO: HTML-tittelen til innlegget, omformet for visning.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
nb_NO: Behandling av bilder og media med den ytterste varsomhet er et primært fokus for det nye redigeringsverktøyet. Forhåpentligvis vil du finne sider ved det å legge til bildetekst til, eller gjøre full bredde av, dine bilder mye enklere og robust enn før.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
nb_NO: Overskrifter er også separate blokker, som hjelper med omrisset og organiseringen av innholdet ditt.

en: Help build Gutenberg
nb_NO: Hjelp til med å utvikle Gutenberg

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Icon
nb_NO: Ikon

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
nb_NO: Hvis du kombinerer de nye <strong>bred</strong> og <strong>full-bred</strong> justeringene med gallerier, kan du skape et layout rikt på medier svært enkelt:

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
nb_NO: Hvis du vil lære mer om hvordan man bygger ekstra blokker, eller hvis du vil hjelpe til med prosjektet, ta en tur innom <a href="%s">GitHub</a>.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
nb_NO: Hvis ditt tema støtter det vil du se knappen for "bred" på verktøylinjen for bildet. Prøv det ut.

en: Images &amp; Videos
nb_NO: Bilder og videoer

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
nb_NO: Forestill deg at alt WordPress kan gjøre er lett tilgjengelig, på samme sted i brukergrensesnittet. Det er ikke behov for å styre med HTML-elementer og klasser, eller å memorere komplisert kortkode-syntaks. Dette er tanken bak innsettingsverktøyet—<code>(+)</code>-knappen du ser rundt omkring i redigeringsvinduet—som lar deg bla gjennom alle tilgjengelige innholdsblokker og legge dem til i innlegget ditt. Utvidelser og temaer kan registrere sine egne, noe som åpner all slags muligheter for rik redigering og publisering.

en: Large
nb_NO: Stor

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
nb_NO: Blokker for utforming, som knapper, heltebilder, skille-elementer osv.

en: List of allowed block types.
nb_NO: Liste over tillatte blokktyper.

en: Media Rich
nb_NO: Rik på media

en: Medium
nb_NO: Middels

en: Menu
nb_NO: Meny

en: Newer Comments
nb_NO: Nyere kommentarer

en: Next Page
nb_NO: Neste side

en: No archives to show.
nb_NO: Ingen arkiver å vise.

en: No comments to show.
nb_NO: Ingen kommentarer å vise.

en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
nb_NO: Ingen kommentarer<span class="screen-reader-text"> til %s</span>

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
nb_NO: Fra fjell og trykkpresser

en: Older Comments
nb_NO: Eldre kommentarer

en: One response
nb_NO: Én kommentar

en: One response to %s
nb_NO: Én kommentar til %s

en: Open menu
nb_NO: Åpne meny

en: PDF embed
nb_NO: PDF-innbygging

en: Page on front
nb_NO: Forside

en: Pagination
nb_NO: Sideinndeling

en: Post Format Link
nb_NO: Innleggsformat-lenke

en: Previous Page
nb_NO: Forrige side

en: RSS Error:
nb_NO: RSS-feil:

en: Raw size value must be a string, integer or a float.
nb_NO: Rå størrelse må  være en streng, et heltall eller desimaltall.

en: Read more
nb_NO: Les mer

en: Response
nb_NO: Kommentar

en: Response to %s
nb_NO: Kommentar til %s

en: Responses
nb_NO: Kommentarer

en: Responses to %s
nb_NO: Kommentarer til %s

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search results
nb_NO: Søkeresultater

en: Search results for: "%s"
nb_NO: Søkeresultater for: "%s"

en: Select Category
nb_NO: Velg kategori

en: Select Day
nb_NO: Velg dag

en: Select Month
nb_NO: Velg måned

en: Select Post
nb_NO: Velg innlegg

en: Select Week
nb_NO: Velg uke

en: Select Year
nb_NO: Velg år

en: Show on front
nb_NO: Vis på forsiden

en: Site icon.
nb_NO: Nettstedsikon.

en: Site logo.
nb_NO: Nettstedslogo.

en: Small
nb_NO: Liten

en: Support
nb_NO: Brukerstøtte

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
nb_NO: Klart, fullstørrelse-bilder kan være temmelig store. Men noen ganger er bildet verdt det.

en: Tagline
nb_NO: Slagord

en: Text &amp; Headings
nb_NO: Tekst og overskrifter

en: Thanks for testing Gutenberg!
nb_NO: Takk for at du tester Gutenberg!

en: The <em>Inserter</em> Tool
nb_NO: <em>Innsettings</em>-verktøyet

en: The WordPress community
nb_NO: WordPress-samfunnet

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
nb_NO: Over ser du et galleri med bare to bilder. Det er en enklere måte å lage visuelt slående layouter på, uten å trenge å bry seg om floats. Du kan også enkelt konvertere galleriet tilbake til individuelle bilder igjen, ved å bruke blokk-bytteren.

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
nb_NO: Kalenderblokken er skjult fordi det ikke finnes noen publiserte innlegg.

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
nb_NO: Redigeringsverktøyet forsøker å skape en ny skapelsesopplevelse for sider og innlegg som gjør det problemfritt å skrive innlegg med rikt innhold. Verktøyet bruker "blokker", for å gjøre det enklere å bruke det som idag ville trengt kortkoder, egendefinert HTML, eller automatisk innbygging du ikke vet innholdet i.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
nb_NO: Målet med det nye redigeringsverktøyet er å gjøre det å legge til rikt innhold i WordPress enkelt og hyggelig. Hele dette innlegget er satt sammen av <em>brikker av innhold</em> -- noe liknende Legoklosser -- som du kan flytte rundt og samhandle med. Flytt din markør rundt og du vil legge merke til at de ulike blokkene utheves med omriss og piler. Trykk pilene for å flytte blokken hurtig uten å frykte å miste ting i en prosess med klipp og lim.

en: The id of a template
nb_NO: ID-en for en mal

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
nb_NO: Informasjonen som tilsvarer kilden til sitatet er et separat tekstfelt, i likhet med bildetekster for bilder, så strukturen til sitatet bevares selv om du velger, endrer eller fjerner kilden. Det er alltid enkelt å legge den til igjen.

en: The theme identifier
nb_NO: Tema-identifikatoren

en: Theme not found.
nb_NO: Tema ikke funnet.

en: This content is password protected.
nb_NO: Dette innholdet er passordbeskyttet.

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
nb_NO: Prøv å velge og så fjerne eller redigere bildeteksten. Nå trenger du ikke være forsiktig med å velge bildet eller også tekst, ved en feiltakelse, og ødelegge presentasjonen.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
nb_NO: Klarer ikke å åpne eksportfilen (arkiv) for skriving.

en: Visual Editing
nb_NO: Visuell redigering

en: Welcome to the Gutenberg Editor
nb_NO: Velkommen til redigeringsverktøyet Gutenberg

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
nb_NO: Det du leser nå er en <strong>tekstblokk</strong>, den mest grunnleggende blokken av alle. Tekstblokken har sine egne kontroll for å kunne flyttes fritt rundt i innlegget.

[ctx: Word count type. Do not translate!]
en: words
nb_NO: ord

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
nb_NO: Du kan bygge enhver type blokk, statisk eller dynamisk, dekorativ eller flat. Her er en egensitat-blokk:

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
nb_NO: Du kan endre antall kolonner i ditt galleri ved å dra på en skyvebryter i blokk-inspisienten i sidestolpen.

en: Your comment is awaiting moderation.
nb_NO: Din kommentar venter på moderering.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
nb_NO: Kommentaren din venter på godkjenning. Dette er en forhåndsvisning. Kommentaren blir synlig etter at den har blitt godkjent.

en: Zip Export not supported.
nb_NO: Zip-eksport er ikke støttet.

[ctx: block description]
en: A calendar of your site’s posts.
nb_NO: En kalender med innlegg fra ditt nettsted.

[ctx: block description]
en: A collection of blocks that allow visitors to get around your site.
nb_NO: En samling med blokker som lar besøkende navigere rundt på ditt nettsted.

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
nb_NO: En enkelt kolonne innenfor en kolonneblokk.

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
nb_NO: Legg til en blokk som viser innhold hentet fra andre nettsteder, som Twitter eller YouTube.

[ctx: block description]
en: Add a link to a downloadable file.
nb_NO: Legg til en lenke til en nedlastbar fil.

[ctx: block description]
en: Add a page, link, or another item to your navigation.
nb_NO: Legg en sidelenke eller annet element til din navigasjon.

[ctx: block description]
en: Add a submenu to your navigation.
nb_NO: Legg til en undermeny for din navigasjon.

[ctx: block description]
en: Add a user’s avatar.
nb_NO: Legg til avatar for en bruker.

[ctx: block description]
en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
nb_NO: Leg til tilpasset HTML-kode og forhåndsvis mens du redigerer.

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
nb_NO: Legg til tekst som respekterer dine avstander og tabuleringer, og dessuten tillater styling.

[ctx: block description]
en: Add white space between blocks and customize its height.
nb_NO: Legg til mellomrom mellom blokker og tilpass dens høyde.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post types based on different query parameters and visual configurations.
nb_NO: En avansert blokk som tillater visning av innlegg basert på ulike spørringsparametre og visuelle konfigurasjoner.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display a comment, like the title, date, author, avatar and more.
nb_NO: Inneholder blokk-elementene som brukes til å vise en kommentar, som tittel, dato, forfatter, avatar, med mer.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a post, like the title, date, featured image, content or excerpt, and more.
nb_NO: Inneholder blokk-elementer brukt til å gjengi et innlegg, som tittel, dato, fremhevet bilde, innhold og mer.

[ctx: block description]
en: Content before this block will be shown in the excerpt on your archives page.
nb_NO: Innhold foran denne blokken vil bli vist som utdrag på dine arkivsider.

[ctx: block description]
en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
nb_NO: Lag et opphold mellom ideer eller seksjoner med et horisontalt skille.

[ctx: block description]
en: Create a link that always points to the homepage of the site. Usually not necessary if there is already a site title link present in the header.
nb_NO: Lag en lenke som alltid viser til forsiden på nettstedet. Dette er vanligvis unødvendig dersom det allerede finnes en nettstedstittellenke i toppfeltet.

[ctx: block description]
en: Create structured content in rows and columns to display information.
nb_NO: Opprett strukturert innhold i rader og kolonner for å vise informasjon.

[ctx: block description]
en: Describe in a few words what the site is about. The tagline can be used in search results or when sharing on social networks even if it’s not displayed in the theme design.
nb_NO: Beskriv med noen få ord hva nettstedet handler om. Slagordet ditt kan bli brukt i søkeresultater eller når du deler på sosiale nettverk, selv om det ikke vises i tema-utformingen.

[ctx: block description]
en: Display a date archive of your posts.
nb_NO: Vis et månedsvis arkiv over dine innlegg.

[ctx: block description]
en: Display a legacy widget.
nb_NO: Vis en klassisk widget.

[ctx: block description]
en: Display a list of all categories.
nb_NO: Vis en liste over alle kategorier.

[ctx: block description]
en: Display a list of all pages.
nb_NO: Vis en liste over alle sider.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent comments.
nb_NO: Vis en liste over dine siste kommentarer.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent posts.
nb_NO: Vis en liste med dine siste innlegg.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments count.
nb_NO: Vis et antall kommentarer til et innlegg.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments form.
nb_NO: Vis et innleggs kommentarfelt.

[ctx: block description]
en: Display a post's featured image.
nb_NO: Viser fremhevet bilde for et innlegg.

[ctx: block description]
en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
nb_NO: Vis kodesnutter som respekterer dine mellomrom og tabuleringer.

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
nb_NO: Vis innhold i flere kolonner med blokker lagt til i hver kolonne.

[ctx: block description]
en: Display entries from any RSS or Atom feed.
nb_NO: Vis oppføringer fra enhver RSS- eller Atom-strøm.

[ctx: block description]
en: Display multiple images in a rich gallery.
nb_NO: Vis flere bilder i et rikt galleri.

[ctx: block description]
en: Display post author details such as name, avatar, and bio.
nb_NO: Vis detaljer om innleggets forfatter, som navn, avatar og bio.

[ctx: block description]
en: Display the query title.
nb_NO: Vis spørringstittelen.

[ctx: block description]
en: Displays a link to edit the comment in the WordPress Dashboard. This link is only visible to users with the edit comment capability.
nb_NO: Viser en lenke til redigering av kommentaren i WordPress-kontrollpanelet. Lenken er bare synlig for brukere med redigeringsrettighet på kommentarer.

[ctx: block description]
en: Displays a link to reply to a comment.
nb_NO: Viser en lenke til å svare på en kommentar.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for comments pagination.
nb_NO: Viser en liste over sidenumre for kommentarinndeling.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of posts, when applicable.
nb_NO: Viser en paginert navigasjon til neste/forrige sett med innlegg når aktuelt.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a comment.
nb_NO: Viser innholdet av en kommentar.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a post or page.
nb_NO: Viser innholdet av et innlegg eller en side.

[ctx: block description]
en: Displays the link to the current post comments.
nb_NO: Viser lenken til kommentarene til inneværende innlegg..

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the comment.
nb_NO: Viser navnet på forfatteren av kommentaren.

[ctx: block description]
en: Displays the name of this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This will also appear in the browser title bar and in search results.
nb_NO: Viser navnet for nettstedet. Oppdater blokken, og endringene blir gjort overalt hvor den er i bruk. Dette vil også vises i nettleserens tittelfelt og i søkeresultater.

[ctx: block description]
en: Displays the next comment's page link.
nb_NO: Viser lenke til neste kommentarside.

[ctx: block description]
en: Displays the next or previous post link that is adjacent to the current post.
nb_NO: Viser lenken til neste eller forrige innlegg i forhold til inneværende innlegg.

[ctx: block description]
en: Displays the next posts page link.
nb_NO: Viser lenke til neste innleggsside.

[ctx: block description]
en: Displays the previous comment's page link.
nb_NO: Viser lenken til forrige kommentarside.

[ctx: block description]
en: Displays the previous posts page link.
nb_NO: Viser lenken til forrige innleggsside.

[ctx: block description]
en: Displays the title of a post, page, or any other content-type.
nb_NO: Viser tittelen på et innlegg, side eller en annen innholdstype.

[ctx: block description]
en: Embed a simple audio player.
nb_NO: Bygg inn en enkel lydavspiller.

[ctx: block description]
en: Embed a video from your media library or upload a new one.
nb_NO: Bygg inn en video fra ditt mediabibliotek eller last opp en ny.

[ctx: block description]
en: Gather blocks in a layout container.
nb_NO: Samle blokker i en oppsettsbeholder.

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
nb_NO: Gi sitert tekst visuell utheving. "In quoting others, we cite ourselves." &ndash; Julio Cortázar

[ctx: block description]
en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
nb_NO: Legg på spesiell visuell vektlegging til et sitat i teksten din.

[ctx: block description]
en: Help visitors find your content.
nb_NO: Hjelp besøkende finne ditt innhold.

[ctx: block description]
en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
nb_NO: Sett inn flere tilpassede elementer med en WordPress-kortkode.

[ctx: block description]
en: Insert an image to make a visual statement.
nb_NO: Sett inn et bilde for å skape et visuelt uttrykk.

[ctx: block description]
en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
nb_NO: Sett inn lyrikk. Bruk spesielle formater for mellomrom. Eller siter fra en sangtekst.

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
nb_NO: Introduser nye seksjoner og organiser innhold for å hjelpe besøkende (og søkemotorer) forstå strukturen på ditt innhold.

[ctx: block description]
en: Post terms.
nb_NO: Termer for innlegg.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a button-style link.
nb_NO: Be besøkende gjøre en handling via en lenke med knappestil.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a group of button-style links.
nb_NO: Oppfordre besøkende til å utføre noe ved hjelp av knappeliknende lenker.

[ctx: block description]
en: Separate your content into a multi-page experience.
nb_NO: Del opp innholdet ditt til en flerside-opplevelse.

[ctx: block description]
en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
nb_NO: Plasser media og ord side om side for en rikere utforming.

[ctx: block description]
en: Show a block pattern.
nb_NO: Vis et blokkmønster

[ctx: block description]
en: Show login & logout links.
nb_NO: Vis inn- og utloggingslenker.

[ctx: block description]
en: Start with the basic building block of all narrative.
nb_NO: Start med grunnleggende byggeblokken for enhver fortelling.

[ctx: block description]
en: Summarize your post with a list of headings. Add HTML anchors to Heading blocks to link them here.
nb_NO: Oppsummer innlegget ditt med en liste over overskrifter. Legg til HTML-anker på overskriftsblokkene for å få lenker her.

[ctx: block description]
en: The author name.
nb_NO: Forfatternavn.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block instead.
nb_NO: Denne blokken er foreldet. Vennligst bruk Avatar-blokken i stedet.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
nb_NO: Denne blokken er foreldet. Vennligst bruk blokken Kolonner i stedet.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Comments block instead.
nb_NO: Denne blokken er foreldet. Vennligst bruk kommentarblokken i stedet.

[ctx: block description]
en: Use the classic WordPress editor.
nb_NO: Bruk det klassiske redigeringsverktøyet i WordPress.

[ctx: block description]
en: Your site doesn’t include support for this block.
nb_NO: Ditt nettsted har ikke støtte for denne blokken.

[ctx: block keyword]
en: accordion
nb_NO: trekkspill

[ctx: block keyword]
en: archive
nb_NO: arkiv

[ctx: block keyword]
en: blockquote
nb_NO: blokksitat

[ctx: block keyword]
en: bullet list
nb_NO: punktliste

[ctx: block keyword]
en: cite
nb_NO: sitering

[ctx: block keyword]
en: container
nb_NO: beholder

[ctx: block keyword]
en: description
nb_NO: beskrivelse

[ctx: block keyword]
en: divider
nb_NO: skille

[ctx: block keyword]
en: document
nb_NO: dokument

[ctx: block keyword]
en: document outline
nb_NO: dokumentsammendrag

[ctx: block keyword]
en: download
nb_NO: nedlasting

[ctx: block keyword]
en: embed
nb_NO: innbygging

[ctx: block keyword]
en: feed
nb_NO: strøm

[ctx: block keyword]
en: find
nb_NO: finn

[ctx: block keyword]
en: form
nb_NO: skjema

[ctx: block keyword]
en: horizontal-line
nb_NO: horisontal linje

[ctx: block keyword]
en: image
nb_NO: bilde

[ctx: block keyword]
en: images
nb_NO: bilder

[ctx: block keyword]
en: link
nb_NO: lenke

[ctx: block keyword]
en: links
nb_NO: lenker

[ctx: block keyword]
en: login
nb_NO: logg inn

[ctx: block keyword]
en: logout
nb_NO: logg ut

[ctx: block keyword]
en: menu
nb_NO: meny

[ctx: block keyword]
en: movie
nb_NO: film

[ctx: block keyword]
en: music
nb_NO: musikk

[ctx: block keyword]
en: navigation
nb_NO: navigasjon

[ctx: block keyword]
en: next page
nb_NO: neste side

[ctx: block keyword]
en: numbered list
nb_NO: nummerert liste

[ctx: block keyword]
en: ordered list
nb_NO: sortert liste

[ctx: block keyword]
en: page
nb_NO: side

[ctx: block keyword]
en: pagination
nb_NO: paginering

[ctx: block keyword]
en: photo
nb_NO: foto

[ctx: block keyword]
en: photos
nb_NO: fotografier

[ctx: block keyword]
en: picture
nb_NO: bilde

[ctx: block keyword]
en: podcast
nb_NO: podkast

[ctx: block keyword]
en: poem
nb_NO: dikt

[ctx: block keyword]
en: poetry
nb_NO: poesi

[ctx: block keyword]
en: posts
nb_NO: innlegg

[ctx: block keyword]
en: read more
nb_NO: les mer

[ctx: block keyword]
en: recent comments
nb_NO: nylige kommentarer

[ctx: block keyword]
en: recent posts
nb_NO: nylige innlegg

[ctx: block keyword]
en: recording
nb_NO: opptak

[ctx: block keyword]
en: row
nb_NO: rad

[ctx: block keyword]
en: section
nb_NO: seksjon

[ctx: block keyword]
en: sound
nb_NO: lyd

[ctx: block keyword]
en: subtitle
nb_NO: undertittel

[ctx: block keyword]
en: summary
nb_NO: sammendrag

[ctx: block keyword]
en: text
nb_NO: tekst

[ctx: block keyword]
en: title
nb_NO: tittel

[ctx: block keyword]
en: wrapper
nb_NO: innpakning

[ctx: block style label]
en: Default
nb_NO: Standard

[ctx: block style label]
en: Dots
nb_NO: Prikker

[ctx: block style label]
en: Fill
nb_NO: Fyll

[ctx: block style label]
en: Logos Only
nb_NO: Kun logoer

[ctx: block style label]
en: Outline
nb_NO: Omriss

[ctx: block style label]
en: Pill Shape
nb_NO: Pilleform

[ctx: block style label]
en: Plain
nb_NO: Flat

[ctx: block style label]
en: Rounded
nb_NO: Avrundet

[ctx: block style label]
en: Stripes
nb_NO: Striper

[ctx: block style label]
en: Wide Line
nb_NO: Bred linje

[ctx: block title]
en: Archives
nb_NO: Arkiver

[ctx: block title]
en: Audio
nb_NO: Lyd

[ctx: block title]
en: Button
nb_NO: Knapp

[ctx: block title]
en: Buttons
nb_NO: Knapper

[ctx: block title]
en: Calendar
nb_NO: Kalender

[ctx: block title]
en: Categories List
nb_NO: Kategoriliste

[ctx: block title]
en: Classic
nb_NO: Klassisk

[ctx: block title]
en: Code
nb_NO: Kode

[ctx: block title]
en: Column
nb_NO: Kolonne

[ctx: block title]
en: Columns
nb_NO: Kolonner

[ctx: block title]
en: Comment Author Avatar (deprecated)
nb_NO: Avatar for kommentarforfatter (foreldet)

[ctx: block title]
en: Comment Author Name
nb_NO: Kommentarforfatterens navn

[ctx: block title]
en: Comment Content
nb_NO: Innhold av kommentar

[ctx: block title]
en: Comment Date
nb_NO: Kommentardato

[ctx: block title]
en: Comment Edit Link
nb_NO: Redigeringslenke for kommentar

[ctx: block title]
en: Comment Reply Link
nb_NO: Lenke for svar på kommentar

[ctx: block title]
en: Comment Template
nb_NO: Kommentarmal

[ctx: block title]
en: Comments
nb_NO: Kommentarer

[ctx: block title]
en: Comments Next Page
nb_NO: Neste side med kommentarer

[ctx: block title]
en: Comments Page Numbers
nb_NO: Sidenummer for kommentarer

[ctx: block title]
en: Comments Pagination
nb_NO: Paginering av kommentarer

[ctx: block title]
en: Comments Previous Page
nb_NO: Forrige side med kommentarer

[ctx: block title]
en: Comments Title
nb_NO: Tittel for Kommentarer

[ctx: block title]
en: Cover
nb_NO: Omslag

[ctx: block title]
en: Custom HTML
nb_NO: Tilpasset HTML

[ctx: block title]
en: Custom Link
nb_NO: Tilpasset lenke

[ctx: block title]
en: Embed
nb_NO: Innbygging

[ctx: block title]
en: File
nb_NO: Fil

[ctx: block title]
en: Gallery
nb_NO: Galleri

[ctx: block title]
en: Group
nb_NO: Gruppe

[ctx: block title]
en: Heading
nb_NO: Overskrift

[ctx: block title]
en: Home Link
nb_NO: Hjem-lenke

[ctx: block title]
en: Image
nb_NO: Bilde

[ctx: block title]
en: Latest Comments
nb_NO: Siste kommentarer

[ctx: block title]
en: Latest Posts
nb_NO: Siste innlegg

[ctx: block title]
en: Legacy Widget
nb_NO: Klassisk widget

[ctx: block title]
en: List
nb_NO: Liste

[ctx: block title]
en: List item
nb_NO: Listeelement

[ctx: block title]
en: Login/out
nb_NO: Logg inn/ut

[ctx: block title]
en: Media & Text
nb_NO: Media og tekst

[ctx: block title]
en: More
nb_NO: Mer

[ctx: block title]
en: Navigation
nb_NO: Navigasjon

[ctx: block title]
en: Next Page
nb_NO: Neste side

[ctx: block title]
en: No results
nb_NO: Ingen resultater

[ctx: block title]
en: Page Break
nb_NO: Sideskille

[ctx: block title]
en: Page List
nb_NO: Sideliste

[ctx: block title]
en: Page Numbers
nb_NO: Sidenummer

[ctx: block title]
en: Pagination
nb_NO: Sideinndeling

[ctx: block title]
en: Paragraph
nb_NO: Avsnitt

[ctx: block title]
en: Pattern
nb_NO: Mønster

[ctx: block title]
en: Post Navigation Link
nb_NO: Navigasjonslenke for innlegg

[ctx: block title]
en: Post Template
nb_NO: Innleggsmal

[ctx: block title]
en: Post Terms
nb_NO: Innleggstermer

[ctx: block title]
en: Preformatted
nb_NO: Forhåndsformatert

[ctx: block title]
en: Previous Page
nb_NO: Forrige side

[ctx: block title]
en: Pullquote
nb_NO: Uttrekksitat

[ctx: block title]
en: Query Loop
nb_NO: Løkke for spørring

[ctx: block title]
en: Query Title
nb_NO: Spørringstittel

[ctx: block title]
en: Quote
nb_NO: Sitat

[ctx: block title]
en: Read More
nb_NO: Les mer

[ctx: block title]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: block title]
en: Separator
nb_NO: Skille

[ctx: block title]
en: Shortcode
nb_NO: Kortkode

[ctx: block title]
en: Site Logo
nb_NO: Nettstedslogo

[ctx: block title]
en: Site Tagline
nb_NO: Slagord for nettstedet

[ctx: block title]
en: Site Title
nb_NO: Tittel på nettstedet

[ctx: block title]
en: Social Icon
nb_NO: Sosialt ikon

[ctx: block title]
en: Social Icons
nb_NO: Sosiale ikoner

[ctx: block title]
en: Spacer
nb_NO: Avstandsholder

[ctx: block title]
en: Submenu
nb_NO: Undermeny

[ctx: block title]
en: Table
nb_NO: Tabell

[ctx: block title]
en: Table of Contents
nb_NO: Innholdsfortegnelse

[ctx: block title]
en: Tag Cloud
nb_NO: Stikkordsky

[ctx: block title]
en: Template Part
nb_NO: Delmal

[ctx: block title]
en: Term Description
nb_NO: Term-beskrivelse

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
nb_NO: Tekst-kolonner (foreldet)

[ctx: block title]
en: Unsupported
nb_NO: Ikke støttet

[ctx: block title]
en: Verse
nb_NO: Vers

en: by %s
nb_NO: av %s

en: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg/
nb_NO: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
nb_NO: Neste:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
nb_NO: Forrige:

[ctx: label for next post link]
en: Next
nb_NO: Neste

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
nb_NO: Forrige

en: untitled post %s
nb_NO: innlegg uten tittel
